від вуйку до "Luiku" - Дмитро Ципердюк (гурт "Dazzle Dreams") родом з Івано-Франківська з новим проектом

 

(Інтерв'ю)
Для чого тобі побічний проект? Ти не можеш реалізовувати всі свої ідеї у Dazzle Dreams?
Кожен артист щось паралельно робить. Хтось відкриває ресторан, хтось торгує нафтою, хтось наркотиками, хтось кидає свою справу і переходить в якусь зовсім іншу сферу, хтось тікає за кордон. На жаль, така тенденція останнім часом у нас присутня. І щоб не відкривати ресторан і не тікати за кордон, я вирішив зробити собі таку віддушину. У кожного артиста є ще якісь амбіції робити щось паралельно і є дуже багато прикладів в історії шоу-бізнесу. Власне, Dazzle Dreams як працював, так і працює. І восени ми плануємо реліз. Але Luiku – це як крик душі, напився і почав танцювати, що я часто роблю десь там в горах. І ось цей запальний денс із цигансько-українською назвою Luiku відобразився у моєму новому проекті. Власне, з чого це все розпочалося... Кожен сидить десь там вдома і мріє про щось, а інколи хочеться вийти на якусь гору і закричати, потім бац! заспокоївся і ось цей крик – це і є Luiku.

Це сольник-сольник, чи є і запрошені музиканти?

Це сольний проект, але будь-який сольний проект не обходиться без сесійних музикантів. Велика подяка, до речі, дудкам групи Гайдамаки. Пацани злабали дуже класно. Аранжуваннями займаємося я і Ґреґ із Dazzle Dreams. Спочатку це все планувалося як саундтрек до одного фільму. І це був проект без назви. Але потім, коли я почав робити, то зрозумів, що це має право на життя. Там, до речі, дуже багато турецьких мотивів. Це впливало на мене тривалий час, коли я подорожував тими краями. Придбав кілька цікавих інструментів. Тобто це так само world music, але такий більше «ха!».

Luiku, я так розумію, не обмежиться лише студійною роботою?

Історія схожа з Dazzle Dreams, який теж планувався студійним проектом. Але я подумав, чому б і не полабати. Чому б не взяти цей інструмент в руки – він називається баглама. Довгий гриф, дуже схожий на бузукі, грецький інструмент (не плутати з базукою). Вирішив, що з діджеєм і акордеоністом я зможу це співати на сцені. Я взяв діджея, який паралельно грає і на перкусії. Такий собі MC. Окрім того на акордеоні - цікавий молодий хлопака з Хмельницької області Діма. І наше тріо дуже класно відтворює цей музичний проект на сцені. І я подумав, що будуть концерти. Десь у пабі, де сцена два метри, де публіка сидить дуже близько від тебе. Якраз для таких пабів і квартирників це дуже пасує. Це напівакустичний проект, але якийсь плейбек там звучить, тобто інструменти, які неможливо відтворити. Але це майже unplugged.

luikuА чому Luiku?

Є такий персонаж із фільму Табор Уходит В Небо. Там був циган Лойко Зобар. І Луйку – це щось середнє між іменем Лойко і словом «вуйку». Те, що ми кажемо на Західній Україні: Гей, вуйку, тобто дядьку. І з цих двох речей і виникла назва Luiku.

Для першого синґлу вибрали пісню Ой, Єзус Марія…

Ой, Єзус Марія – це такий викрик, коли щось відбувається. Майже як: «шляк би тебе трафив». Тобто, це не є молитва. Коли впав чи забухав, кажуть: О, Єзус Марія. І я згадав одну історію в селі Осмолода, де дуже багато лісорубів тусувалося. У них там бізнес. Їх запрошували на якісь періодичні вирубки лісу. Вони заробляли бабло, а потім у чайній то пропивали і в результаті поверталися додому ні з чим. І я якось чув у чайній в Осмолоді, гуцул каже: «Нахєра той ліс рубали, хай би ріс і так попропивали всі бабки». І я зробив цей трек танцювальний, можливо це і буде якийсь гімн лісорубів. І коли я запустив вірусняк у соціальних мережах, то зрозумів, що ця пісня має неабияку популярність, вона була на першому місці серед прослуховувань. І в мене була така підозра, що з неї можна стартувати, хоча в Луйку багато лірики насправді. Такої міської і сільської лірики. І власне Ой, Єзус Марія і буде першим синґлом.

Це вже вдруге в твоїх піснях виникає образ Діви Марії. Якийсь особливий сентимент до неї маєш?

Я не знаю. Немає абсолютно жодної асоціації. Тобто та пісня про кохання, про образ коханої дівчини. Там є асоціація з красою Діви Марії. А тут інакша річ. Так сталося, що і там і там Марія, але це зовсім полярні поняття. Взагалі Dazzle Dreams буде рухатися до все більше замріяного проекту, відповідно до назви. Я вирішив відійти від пісень на кшталт Дана Ші Дана і повернутися до витоків. Тобто Dazzle Dreams повинен бути медитативним проектом. Щоб люди слухали і робити собі якійсь калейдоскопи і картинки в голові. A la пісня S.O.S. або ще раніше, ті найбільш ранні треки. Багато прихильників Dazzle Dreams сумують за тим першим станом групи і серед них. Учасники Dazzle Dreams залишаються незмінними, але ми повертаємося до такої спокійної, замріяної, медитативної музики, під яку можна займатися йогою чи коханням.

fdr.com.ua

тема статті: 
теги статті: 
moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet